Неділя, 26.05.2024, 14:02
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Чернівецький міський Благодійний фонд Нова СІМ'Я


ШАРА!!!
Видео
Меню сайту
Форма входу
Не ошибись мечтой
Обними меня

Конкурсні роботи

Головна » Статті » Мои статьи

У 2016 році всі централізовані закупівлі лікарських засобів будуть здійснювати міжнародні організації

У 2016 році всі централізовані закупівлі лікарських засобів будуть здійснювати міжнародні організації

 

В успіх цієї кампанії спочатку практично ніхто не вірив. Проте сьогодні з гордістю ділимося радістю – ми усі разом це зробили! У 2016 році міжнародні організації закуплятимуть ліки для важкохворих українців за кошти державного бюджету в повному обсязі. У вівторок 12 січня 2016 року  набуло чинності відповіднеРозпорядження Кабміну.

 

Уже близько 10 років громадські організації та активісти в Україні намагалися подолати корупцію при закупівлях життєво важливих ліків за допомогою громадського моніторингу та щорічної публікації даних. Лише за даними служби безпеки України, до 40 % державних коштів щорічно відмивалися на тендерах Міністерства охорони здоров’я України, що складало близько 50 млн доларів на рік. А це – 40% покалічених життів дітей та дорослих по всій Україні.

З огляду на кричущу корупцію найвищого політичного рівня потрібно було нестандартне рішення.

Понад рік БФ «Пацієнти України», Центр протидії корупції та сотні активістів боролися за те, щоб діти та дорослі із важкими захворюваннями вчасно отримували потрібні ліки. Щоб викоренити корупцію, яка з року в рік панує в Міністерстві охорони здоров’я на державних тендерах. Щоб закуплені ліки були справді якісними. Акції під МОЗ та Кабміном, перемовини із народними депутатами та чиновниками, сотні статей у медіа – все заради того, щоб тяжкохворі українці отримували потрібні ліки вчасно, а гроші припинили осідати в кишенях чиновників. 19 березня 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволив Міністерству охорони здоров’я використовувати спеціалізовані міжнародні організації під час закупівель ліків та вакцин за державний кошт. Більш ніж пів року пішло у Міністерства охорони здоров’я України на те, щоб розробити відповідні підзаконні акти та налагодити цей процес.

Наразі, такі організації як  ПРООН, ЮНІСЕФ, Crown Agents закупляють ліки для українських пацієнтів за кошти державного бюджету-2015 за 12 програмами, серед яких: вакцинація, ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатити, онкологія, дитяча гемофілія, серцево-судинні захворювання на загальну суму більше 2,197 млрд грн. Crown Agents та ПРООН оголосили перші тендери на закупівлю препаратів для лікування туберкульозу та онкології ще 7 грудня 2015 р.

«Ми багато років моніторили тендери Міністерства охорони здоровя. Жоден виробник не хотів виходити на тендери МОЗ напряму. Між Міністерством та фармацевтичною компанією завжди існували посередники – “компанії-прокладки”, які власне і слугували інструментом відмивання десятків мільйонів доларів. Цю “кругову поруку” просто неможливо було подолати в звичний спосіб, бо її “кришували” чиновники на найвищому політичному рівні». – зазначає Віталій Шабунін, Голова правління Центру протидії корупції.

«Єдине рішення, яке дозволило нам  повністю викоренити корупційні схеми та забезпечити тисячі пацієнтів потрібними та якісними ліками – це повністю вивести такі закупівлі з МОЗ. Наразі їх здійснюватимуть незалежні міжнародні організації, які будуть контролювати якість продукту та шукати найвигіднішу ціну для України по всьому світу. Тепер жоден чиновник не зможе вкрасти навіть гривню у тяжкохворих українців, залишивши їх без ліків. Цей крок – великий прорив для України. Ми думаємо, що для інших пост-радянських країн з високим рівнем корупції така система могла б стати виходом із ситуації і готові ділитися досвідом» – додає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України».

Передача закупівель ліків міжнародним організаціям – це тимчасова міра (до 2019 року), яка дасть змогу сформувати національну систему закупівель, що функціонуватиме на прозорих засадах, а кошти, виділені на ліки, витрачатимуться за призначенням, а не осідатимуть в кишенях чиновників.

Щодня через нестачу ліків в Україні помирає близько 1600 українців.

Активісти хотіли б висловити щиру подяку представникам влади, які на кожному кроці цієї кампанії боролися, щоб втілити цей інноваційний механізм у життя, а саме: народним депутатам Ользі Богомолець, Ганні Гопко, Оксані Корчинській, Єгору Соболєву, заступнику голови Адміністрації Президента Дмитру Шимківу, Міністру юстиції Павлу Петренку та заступнику Міністра юстиції Гіа Гецадзе. Особлива вдячність за невтомну цілодобову працю заступнику Міністра охорони здоров’я Ігорю Перегінцю. Подяка за підтримку та допомогу у координації цієї ініціативи висловлюється Бюро ВООЗ в Україні та Доріт Ніцан Калускі, а також міжнародним організаціям, які наразі роблять все можливе та неможливе, щоб життєво важливі ліки в найкоротші терміни було поставлено до України: Дитячому Фонду ЮНІСЕФ, Програмі Розвитку ООН в Україні та Crown Agents.

 

Контактна особа: Альона Романюк 093 72 10 800, 050 335 53 01

Категорія: Мои статьи | Додав: Модератор (16.01.2016)
Переглядів: 687 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]