Вівторок, 19.03.2024, 11:38
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Чернівецький міський Благодійний фонд Нова СІМ'Я


ШАРА!!!
Видео
Меню сайту
Форма входу
Не ошибись мечтой
Обними меня

Лікування

Лікування


     0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів в загальному можна проводити в двох напрямках:

  1. Лікування препаратами, що гальмують розвиток вірусу
  2. Лікування опортуністичних інфекцій та новоутворень.   

1. Ліки, що гальмують розвиток вірусу (антиретровірусна терапія)

Антиретровірусна терапія (АРВ) при лікуванні ВІЛ базується на розумінні того, що розвиток хвороби знаходиться в прямій залежності від послідовного розвитку вірусу в тілі господаря. Пригнічення росту вірусу прямо та опосередковано гальмує також розвиток опортуністичних інфекцій. Отже, мета цієї терапії полягає в наступному: обмежити розмноження вірусу і захистити здорові клітини від інфекції так, щоб при цьому завдати якомога менше шкоди клітинам хазяїна.


         

Відносно нещодавно – 1986 року було отримано сполуку АЗТ (AZT) зитотимідин, ретровір, зидовудин) – перший основний ліцензований антиретровірусний препарат. Велика кількість дослідів доводить, що АЗТ впливає на розвиток хвороби, дозволяючи продовжити життя ВІЛ-інфікованих. Ефективність лікування збільшується також за рахунок вдосконалень терапії проти супутніх захворювань, пом’якшення неврологічних уражень, які виникають у великої частини хворих на ВІЛ. Дієвість АЗТ як фактора проти СНІДу дуже помітна в дитячому віці, коли особливо часто і важко вражається нервова система. Найкращі результати по дієвості спостерігались, в першу чергу, у пацієнтів з відносно невеликим імунодефіцитом. Тому було прийняте рішення проводити терапію АЗТ не лише хворим з клінічним проявом імунодефіциту, а й у безсимптомних випадках у хворих, картина крові яких свідчила про прогресування хвороби. Але виявилось, що після тривалого лікування АЗТ зявляються штами вірусу, стійкі до препарату. Сьогодні АЗТ – уже не єдиний препарат у боротьбі з ВІЛ. АЗТ-монотерапію  (лікування одним препаратом) проводили з 1986 року. Зараз її застосовують, як правило, для профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини. Використання ліцензованих ліків для комбінованої антиретровірусної терапії почалось в 1996р. Препарати, що борються з ВІЛ на різних стадіях його розвитку, поєднують в подвійні чи потрійні комбінації. ВААРТ (високоактивна антиретровірусна терапія з комбінацією трьох чи чотирьох препаратів) сьогодні є нормою для розвинених країн.

Зявляються все нові й нові антиретровірусні засоби, але жоден з них поки що не в змозі повністю знищити вірус: вони можуть лише затримати його розмноження, а отже – затримати розвиток хвороби. 

Большая медицинская энциклопедия. – М.: ООО «Издательство АСТ»: ООО «Издательство Астрель», 2004. – 734, [2] с.