П`ятниця, 19.04.2024, 12:11
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Чернівецький міський Благодійний фонд Нова СІМ'Я


ШАРА!!!
Видео
Меню сайту
Форма входу
Не ошибись мечтой
Обними меня

Сексуальне та репродуктивне здоров'я

Майбутнє варто планувати!

В рамках національної Програми USAID “Здоров’я жінок України» вже другій місяць, силами тренерів та спеціалістів ЧМБФ «Нова сім’я», здійснюється інформаційні заходи з питань репродуктивного здоров’я та планування сім’ї серед молоді міста  Чернівці.

Також члени нашої команди є тренерами з просвітницької діяльності з населенням з репродуктивного здоров’’я і планування сім’ї

На прес-конференціях було  презентовано проект «Майбутнє варто планувати», його цілі та завдання, вже у квітні  Строєва Наталія, тренер програми, провела 4 тренінги з працівниками громадської організації  ЧМБФ «Нова сім’я » та із студентами 2 курсу ЧНУ  факультету «Педагогіки, психології та соціальної роботи» спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка».

На тренінгах увага учасників була сконцентрована на факторах впливу на репродуктивне здоров’я, тому що 50% нашого здоров’я залежить безпосередньо від способу життя.

Викликали особливий інтерес та дискусії у групах таки поняття, як «сім’я», «усвідомлене батьківство», «планування сім’ї» - спільним баченням була думка, що необхідно планувати сім’ю і це є найважливішою метою кожної  молодої людини.. Цікавими були вправи «Сексуальність» - етапи формування і «Любов та кохання» - групова робота по зображенню асоціацій за словом «Кохання». Дискусію викликала тема аборту, але всі погодилися, що аборт краще попередити ніж робити. Для цього існують різні види контрацепції, які обов’язково треба  обговорити із лікарем.

На одному з тренінгів, здоров’я людини порівнювалося із канцелярською скріпкою. Кожний учасник отримав таку скріпку, яку він повинен розігнути, після того, як всі виконали завдання, треба повернути скріпку до попереднього стану - Аналогія із здоров’ям людини: «Неможливо повернути здоров’я до первинного стану, скільки б сил не докладали, так само як і скріпку», тому треба берегти його з молоду !

Під час актуалізації учасники обговорювали про необхідність отримання інформації на дану тему, оскільки вони можуть її використовувати, як в особистих цілях, так і в практичній діяльності

На початку робочого травня, Федоряк Світланою, Горуком Михайлом, Строєвой Наталією, спеціалістами,  тренерами - фонду  «Нова сім’я» були проведені  відкриті дискусійні зустрічі, тренінги та акції  за участю молоді. 2 тренінги із студентами ЧНУ ім. Ю.Федьковича, які проживають у гуртожитку №3 провела Строєва Наталя, була розкрита тема

 «Репродуктивна система чоловіків та жінок». Пригадали курс з анатомії та обговорювали питання контрацепції: які види,  плюси  та мінуси  кожного виду. На завершення  серед студентів, с залученням волонтерів проведена Акція  «Будь-яка контрацепція краща ніж аборт». Волонтери (студенти, які виявили бажання та показали належний рівень знань з питань репродуктивного здоров’я) отримавши літературу, по методу «Живої бібліотеки» проводили просвітницьку роботу серед мешканців гуртожитку та людей, яких зустрічали на вулиці.

Зі студентами професійно-технічних навчальних закладів міста Федорик Світланою проводились модульні заняття з тематики репродуктивного   здоров'я

 Є бажання долучитись?Дзвони: 50 11 80, Методичний центр здоров'я та розвитку молоді Чернівецького БФ "Нова сім'я"

Бережна Тетяна, інформаційний менеджер проекту