Неділя, 26.05.2024, 12:26
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Чернівецький міський Благодійний фонд Нова СІМ'Я


ШАРА!!!
Видео
Меню сайту
Форма входу
Не ошибись мечтой
Обними меня
Головна » 2014 » Серпень » 18 » Результат всеукраїнського тестування на гепатит С - 9% інфікованих!
20:25
Результат всеукраїнського тестування на гепатит С - 9% інфікованих!
Згідно з результатами експрес-тестування, проведеного нещодавно в Україні з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами, найбільше позитивних результатів зафіксовано у Чернівецькій (15,7%), Тернопільській (15,2%) Дніпропетровській (14,9%), та Херсонській (13,33%) областях. Достатньо високий рівень інфікування спостерігається і у столиці - 12,5%. У Волинській області тестування проводилося вперше, проте 11,5% позитивних результатів стали тривожною несподіванкою. Середній відсоток позитивних результатів серед протестованого загального населення по країні склав 8,8% (у 2013 – 12,9%, у 2012 – 9,6%).
Нагадаємо, що у 2012-2013 рр. сумний рекорд за кількістю позитивних результатів поставили Дніпропетровськ, Донецьк, Макіївка, Чернівці та Суми. Деяке зниження загального показника по країні може пояснюватися і тим, що в цьому році було протестовано у 3 рази більше людей, ніж торік, але тестування взагалі не відбулося в АР Крим та Луганській області.Цього року в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», в Києві та 30 містах України пройшла акція «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!». Безкоштовне тестування на гепатит С високоякісними тестами пройшли 4500 осіб. Співробітники неурядових організацій та медичні працівники, залучені до акції, відзначили надзвичайно високий попит на таку послугу, що є переконливим доказом зростання обізнаності населення та уваги до цієї проблеми. Навіть у Донецькій області частково було проведене тестування, яке викликало значну зацікавленість з боку населення та місцевих ЗМІ, попри вкрай напружену ситуацію у регіоні. Під час проведення акцій в більшості областей тестів навіть не вистачило на всіх бажаючих.

За словами Сергія Філіпповича, асоційованого директора з лікування Альянсу-Україна, «Будь-який позитивний результат повинен обов’язково бути підтверджений лабораторними дослідженнями для того, щоб встановити точний діагноз. Проте, таке попереднє тестування допомагає виявити загальні тенденції розвитку епідемії, які наразі є дуже тривожними. Враховуючи відсутність достовірної статистики щодо захворюваності, прихований епідемічний процес та безсимптомний перебіг хвороби на ранніх стадіях, через що людина може тривалий час навіть не підозрювати про наявність у неї вірусу. Але головне, слід пам’ятати – гепатит С виліковний, якщо своєчасно його виявити і розпочати лікування! Хвороба краще піддається лікуванню саме за умови ранньої діагностики».

Деякі кроки до забезпечення ефективного та безпечного лікування вже зроблені. Перші 100 пацієнтів проходять лікування в рамках проекту МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Тетяна Афанасіаді, яка хворіла на гепатит С з 2000 року, і завдяки гуманітарному проекту Альянсу-Україна вже отримує ефективне лікування, розповіла про свій шлях до одужання: «Ще два роки тому у мене був фіброз печінки 3-го ступеня, який погано піддається лікуванню. Однак, цієї весни я почала приймати ліки і вже отримала позитивний результат: вірусу гепатиту С у моїй крові не виявлено, я чудово себе почуваю, у мене немає жодних побічних ефектів і я почала одужувати. Я дуже вдячна за цей шанс і закликаю усіх не боятися, проходити тестування, ставати на облік та успішно лікуватись, як я».

У 2013 р. Альянсом-Україна було досягнуто зниження ціни на стандартний курс лікування з 14 000 до 5 000 доларів США, і, завдяки спільним зусиллям громадянського суспільства, державні зобов’язання щодо закупівлі препаратів за зниженою ціною були закладені у прийняту торік Державну цільову програму протидії вірусним гепатитам. У восьми областях затверджені та діють обласні програми протидії гепатитам. Перші пацієнти почали лікуватися в рамках цих програм. Однак виділення реальних коштів з державного та місцевих бюджетів залишається вкрай недостатнім.

Олена Сахновська, хвора на гепатит С мама двох дітей: «Я сподіваюсь, що ті перші кроки, які зробила держава будуть продовжені, і у мене з’явиться реальний шанс на одужання, а моїм дітям не доведеться боятися, що вони втратять маму. Таких, як я, дуже багато, і ми всі чекаємо на доступне лікування».

«Через все ще високу вартість препарати для лікування гепатиту С залишаються недоступними для переважної більшості наших співгромадян. Десятки тисяч людей по всій країні чекають на життєво важливе лікування. Тому необхідна активна робота з подальшого зниження ціни на препарати за участі всіх сторін – держави, фармацевтичних компаній та громадянського суспільства, а також розширення програм лікування за рахунок виділення адекватного фінансування держпрограми та обласних програм та закупівлі ліків за зниженою ціною», підкреслює Людмила Майстат, менеджер з політики та адвокації Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.
***

За оцінками ВООЗ сьогодні у світі 185 мільйонів людей хворі на гепатит С, 350 000 щороку помирає від цього захворювання. Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі, причому кількість людей, інфікованих гепатитом С, складає приблизно 1,2 млн.

Головна мета всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», - домогтися від Уряду України визнання епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Державної та регіональних програм протидії вірусним гепатитам з адекватним бюджетним фінансуванням; затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; зниження ціни на діагностику та лікування, та забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків за зниженою ціною.
http://www.aidsalliance.org.ua/hepc
Переглядів: 421 | Додав: Модератор | Теги: Гепапит С | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]