П`ятниця, 03.05.2024, 09:35
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Чернівецький міський Благодійний фонд Нова СІМ'Я


ШАРА!!!
Видео
Меню сайту
Форма входу
Не ошибись мечтой
Обними меня

Конкурсні роботи

Головна » Статті » Мои статьи

Каланча Андрій - ЗОШ №5

Каланча Андрій Олександрович, 1995 р.

ЗОШ №5, 11- Б клас

Творча робота на тему: ”Справжня чоловіча дружба”

Значення перше: знайомі. Більшість людей, яких ми вважаємо своїми друзями, насправді всього лише наші знайомі, тобто ті, кого ми виділяємо з навколишньої нас безликої маси. Нам відомі їхні турботи, їхньої проблеми, ми вважаємо їх близькими нам людьми, звертаємося до них за допомогою й самі охоче їм допомагаємо. У нас із ними прекрасні відносини. Але немає повного одкровення, ми не довіряємо їм свої самі таємні бажання. Зустріч із ними не робить нас щасливими, не викликає в нас мимовільної радісної посмішки. Якщо до них приходить успіх, якщо вони одержують яку-небудь нагороду або на них "звалюється" несподіване везіння, ми не радуємося за них, як за самих себе; до багатьом зв'язкам подібного типу домішуються плітки, заздрість, ворожнеча. Часто за зовні серцевими відносинами ховаються глибинні конфлікти. Звичайно, це не сторонні нам люди, між нами існує певна близькість. Але навіщо ж називати дружбою настільки різні насправді типи відносин? Мова йде про невірне вживання слова. Так було в минулому, так триває й зараз.

На мою думку, у дружбі найголовніше - вірність та довіра. Ці поняття мають певний взаємозв’язок. Справжній друг - це та людина, якій можна довірити будь-яку таємницю і бути при цьому повністю впевненим та спокійним у тому, що вона не буде розголошена. Друг - це людина, яка буде з Вами й у хвилини радості, і смутку. Вона буде справді щиро радіти Вашому успіху та сумувати через Ваші невдачі.

Часто доводиться чути, як міцну чоловічу дружбу порівнюють зі скелею, яку не здатний зруйнувати, навіть найпотужніший шторм в морі. Виходячи з цього порівняння, можна сказати, що скелю, з якої порівнюють дружбу, шторм, можливо, і дійсно не зруйнує, а ось  всілякі погодні явища: вітер, сонце, танення снігів – цілком можуть це зробити. Це, звичайно, потребує  якогось часу, але руйнування все одно можливо.

Один випадок з життя  говорить, що можна пережити і пробачити багато речей, головне побачити справжнього друга.

В мене є друг Олексій з яким ми дружимо ще з молодших класів. ми чудово розуміємо один одного, здатні підтримати в скрутну хвилину. Ми з другом часто проводимо вільний час разом, той суботній вечір не став винятком. Повертаючись на одинці додому, я  думав про різні речі і раптом мені на зустріч ішли двоє дівчат, які весело усміхалися. Я вирішив привітатися, дівчата жваво відповіли і між нами зав’язалася розмова. Вони розповідали, що також прогулювалися і зараз повертаюся додому, я запропонував провести їх і вони погодилися. Біля будинку ми обмінялися телефонами і другий зустрілися, але вже в чотирьох, я, Олексій, Марина та Іра. Ми прогулювалися, весело спілкувалися та я помітив, що моєму другу і мені подобається Іра та я не хотів образити Марину тому вирішив її підтримати. На другий день мені зателефонувала мені і сказала, що хоче зустрітися, що я їй подобаюся більше, ми почали разом гуляти. На мого друга вона постійно говорила погані речі, налаштовуючи мене проти нього, як потім виявилось паралельно вона робила теж саме  з Олексієм. І таких як ми в неї було багато вона просто любила битися об заклад на людей, тобто використовувати їх у своїх цілях. Найгірше, що ні, ні Льоша не признавалися про стосунки з нею, за цей період в нас змінилися стосунки. Можливо, що таке тривало б ще довго. Доки один з нас не похвалився перед іншим, що в нього є дівчина і в них серйозні стосунки, інший перепитав, про відповідальність, наслідки, я вирішив поділитися своєю таємницею. Олексій спочатку не повірив, та мої аргументи були переконливими, ми вирішили піти до Іри і обговорити ситуацію, що виникла, адже ми друзі, на що вона відповіла, ви мені обоє вже не потрібні. Цей висновок лише зміцнив нашу дружбу, адже через секундне захоплення ми могли втратити, нашу дружбу і не тільки...

Зараз я розумію, що для мене друзі мають дуже велике значення. Це найдорожчі люди після батьків. З ними я завжди можу бути відвертим. Разом із друзями я швидше знаходжу розв’язання будь-якої проблеми, з ними легше виконувати усіляку роботу, радісніше проводити вільний час. Я ціную своїх друзів, намагаюся не сваритися з ними й допомагати їм завжди, коли виникає потреба. Тож справді, як стверджує українське прислів’я, людина без друзів – що дерево без коріння.    

Не можна плутати щиру дружбу із приятельськими стосунками, тому що приятелів у людини може бути безліч, але справжній друг — завжди один. У приятелів можуть бути схожі інтереси, спільне місце роботи або навчання, але між ними немає справжнього духовного єднання, яке робить людей одним цілим (наскільки це можливо). Дружба — це тонка та тендітна річ, і, знайшовши у багнюці цей «діамант дорогий», потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб він не втратив свого блиску. Так, близькі стосунки вимагають відмови від брехні, фальші, недовіри. 

Існує  також вислів: "Дружба - це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але надто просто втратити." Це й справді так. Для того, щоб знайти справжнього друга, не достатньо одного дня. Інколи на це потрібні роки. Для дружби важлива взаємна симпатія, спільність інтересів. Це лише у фізиці протилежності притягуються. У житті все інакше. Якщо, наприклад, Вам подобаються запальні вечірки, а Вашому другу - спокійні вечори перед телевізором, то навряд чи Вам буде весело та цікаво разом.

Для того, щоб дружба тривала досить довго, слід робити певний внесок до стосунків. Не можна лише вимагати цього від інших. Щоб покращити свої стосунки з людьми, слід уміти вислуховувати, давати поради тому, хто цього потребує, співчувати, а також цікаво розповідати, піднімати настрій іншим.

Дружба - поняття для кожної людини своє. І кожен чекає від свого друга різного. Але одне слід пам’ятати: друг також чогось від Вас чекає. Велика мудрість криється в словах: "Незначні люб’язності зміцнюють дружбу".

Будь-яка людина важко переносить самотність, тому слід прикладати певні зусилля та постійно працювати над собою. Для того, щоб мати друзів, треба самому вміти бути другом.

Отже, усі ми різні. Маємо різну зовнішність, характер, здійснюємо різні вчинки. Але слід пам’ятати, що будь-кому приємно, коли ним цікавляться, вислуховують, намагаються допомогти. І роблять це безкорисно. "Ніколи ще щастя не ставило людину на таку висоту, щоб вона не потребувала друга."(Селека).

Категорія: Мои статьи | Додав: Модератор (11.11.2011)
Переглядів: 691 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]